اللهم اجعلنی مجدد دینک ومحیی شریعتک
شاید آن روز که سهراب نوشت تا شقایق هست زندگی باید کرد،خبر از عطر گل یاس نداشت،چه شقایق باشد چه گل پیچک و یاس، تا نیاید مهدی زندگی زیبا نیست. سلامتی گل سر سبد عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم روحی و ارواحنا له الفداء، سلامتی نایب خلفش الامام خامنه ای(قدس سره) صلوات
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
ا
✿ کد صوتی مهدوی برای وبلاگ شما ✿


توصیه مرحوم نخودکی به امام

توصیه مرحوم نخودکی اصفهانی به امام خمینی(ره)

 

در سفری که در سنین جوانی  امام خمینی(ره) برای زیارت به مشهد مقدس رفته بودند بهمراه حضرت آیت الله زنجانی  امام درصحن حرم امام رضا (علیه السلام) با سالک الی الله حاج حسنعلی نخودکی مواجه می شوند.از او درخواست می کنند به ایشان علم کیمیا گری یاد دهد مرحوم نخودکی می گوید اگر کو ه سنگی مشهد  را طلا کردی مطمئن هستی از آن درست استفاده می کنی امام خمینی (ره) می فرمایند : نه مرحوم نخودکی می گوید : برمی گردم می رود زیارت و بر می گردد. و می گوید :چیزی بر تر از اکسیر به شما می گویم :


مرحوم نخودکی اصفهانی این توصیه را به امام (ره) می کنند:

بعد از نمازهای واجب

یک بار آیه الکرسی را تا «هوالعلی العظیم» می خوانی.

و بعد تسبیحات فاطمه زهرا(س) را می گویی.

وبعد سه بار سوره توحید «قل هوالله احد» را می خوانی.

و بعد سه بار صلوات می گویی:اللهم صل علی محمد و آل محمد

و بعد سه بار آیه مبارکه:

و من یتق الله یجعل له مخرجا. و یرزقه من حیث لایحتسب و من یتوکل علی الله فهو حسبه ان الله، بالغ امره قد جعل الله لکل شیء قدراً؛ (طلاق/2 و 3)

(هرکس تقوای الهی پیشه کند، خداوند راه نجاتی برای او فراهم می کند و او را از جائی که گمان ندارد روزی می دهد، و هرکس برخداوند توکل کند کفایت امرش را می کند، خداوند فرمان خود را به انجام می رساند، و خدا برای هرچیزی اندازه ای قرار داده است.)

 

را می خوانی که این از کیمیا برایت بهتر است.


برچسب‌ها: توصیه, اخلاق