اللهم اجعلنی مجدد دینک ومحیی شریعتک
شاید آن روز که سهراب نوشت تا شقایق هست زندگی باید کرد،خبر از عطر گل یاس نداشت،چه شقایق باشد چه گل پیچک و یاس، تا نیاید مهدی زندگی زیبا نیست. سلامتی گل سر سبد عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم روحی و ارواحنا له الفداء، سلامتی نایب خلفش الامام خامنه ای(قدس سره) صلوات
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
ا
✿ کد صوتی مهدوی برای وبلاگ شما ✿


معجزه تلاوت قرآن

معجزه تلاوت قرآن

پروفسور «واندر هاون»، روان شناس هلندی، در تحقیقات اخیر خود بر تاثیر تلاوت قرآن و تکرار کلمه جلاله «الله» بر سلامت انسان تاکید کرد. 
به گزارش (ایکنا) یافته های جدید این روان شناس غیرمسلمان هلندی، نتیجه سه سال مطالعه عمیق وی در این باره است. 
این در حالی است که برخی از بیماران او مسلمان نبوده و شمار زیادی از آنها هیچ آشنایی با زبان عربی نداشتند و وی به هر یک از آنها چگونگی تلفظ صحیح کلمه«الله» را آموخت. 
نتیجه این بررسی بسیار شگفت انگیز بود؛ به ویژه درباره افرادی که دچار بیماری های حاد روحی- روانی و نیز افسردگی های شدید بودند. 
این تحقیق نشان داد که تلفظ نخستین حرف از کلمه «الله»، یعنی حرف الف، با کنترل عمل تنفس، فعالیت های دستگاه تنفسی را تنظیم می کند. 
تلفظ حرف لام نیز باعث جریان آزاد هوا در دم شده که این امر، موجب سهولت در امر تنفس می شود. همچنین تلفظ حرف «ه»، رابطه میان شش ها و قلب را بهبود بخشیده و به ضربان متناوب قلب منجر می شود. 
این روان شناس هلندی اظهار کرد: «مسلمانانی که نسبت به زبان عربی آشنایی دارند و پیوسته قرآن می خوانند ازابتلا به بیماری های روحی مصون هستند.

برچسب‌ها: